Показват се публикациите с етикет Davines. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет Davines. Показване на всички публикации

неделя, 2 октомври 2016 г.

EMPTIES VOL. 1

Привет :)

Това ще е една типично блогърска статия,заглавието и също ще е типичното.Чела съм много такива статии на блогъри и са ми били интересни и полезни.

Празните опаковки са от последните два месеца....горе-долу от момента в който усетих,че пак ми се пише .Тогава и запазих няколко празни опаковки за тази статия.
И така да започвам :

Първо започвам със спиралите за мигли ,неведнъж съм споделяла,че имам голяма слабост към тях.Винаги имам по няколко отворени ,засъхващите оправям с няколко капки вода и така си  изразходвам всички докрай-някои по - бавно,друго доста по-бързо.
от ляво надясно:

benefit they're real - много хвалена спирала и много желана от мен,подари ми я скъпа приятелка.Изразходих си я до край,ама наистина докрай :).Страшно ми хареса,придава страхотен обем,позволява много наплъстяване ,без да слепва ,удължава и извива.

maybelline lash sensational - това е една от многото спирали които купувам защото е нова и не устоявам да пробвам ,но е една от малкото които подновявам.Изразходих няколко опаковки от тази спирала и в момента пак съм я подновила.Пускат я на промоция за 10 лева,което е супер цена предвид,че не отстъпва с нищо на спиралите от висок клас.

lancome drama mascara - голяма любов ,нея също винаги изхабявам докрай,остъргвайки стените на флакона.Мога много да говоря за нея....но синтезирано,тя е всичко което искам от една спирала и сякаш е направена за моите мигли.Придава наистина драма ефект....много обемни ,издължени и извити мигли.

И трите спирали са сред фаворитите ми,затова и са в тази статия....защото ги изхабявам докрай.Другите които не харесвам толкова все подбутвам и рядко намирам повод да ги ползвам.



essence longlasting eye pencil - черния молив за очи е част от ежедневния ми грим,ползвала съм какви ли не марки през годините,но след като открих този спрях да купувам други.При мен този молив,поставен във водната линия на окото в 6-7 сутринта,не помръдва до 7-8 вечерта ,много лесен за нанасяне,мек молив,супер пигментиран....смятам го за моето откритие :).Голям плюс е ,че не се остри .Минус е че писеца е малък и свършва бързо.

perfect uv top coat - ползвам този топ лак откакто излезе на пазара,сложих го след молива за очи,защото това е другото ми голямо откритие.Преди него ползвах Сеш и Пош,е този топ за мен е по-добър.Съхне много бързо и без УВ лампа ,придава страхотен блясък и дълготрайност на маникюра.Още един продукт който е подновен за ....10  път сигурно.

Impala антибактериална пудра - пудрата също е част от ежедневния ми грим и ги изразходвам бързо.Откакто открих тази пудра като тръгне да привършва я подновявам,много съм доволна.Този месец реших да разнообразя и купих друга ,но не съм доволна и май отново ще си взема тази.

matricium - като цяло харесвам доста от продуктите на Биодерма,това е най скъпия продукт на марката.Купих го защото беше сериозно намален.За съжаление не видях никакъв ефект след едномесечния курс,не бих повторила покупката.

estee lauder - мини продукти,крем за лице 15 мл. и серуми 7 мл.,,писах и в друга тема за тях,особено за серумите,може количествота да е било прекалено малко за да видя ефект от тях.Не бих ги купила в голям размер.



mizon all in one snail repair cream -  този крем имам от размяна.За първи път пробвам нещо от марката и много ми хареса.Много лек крем ,попива моментално ,без да оставя мазен или лепкав слой,консистенцията му е много лека и по скоро ми прилича на серум.Бих подновила.

galenik pur micellar - не ми хареса,трудно се справя с махането на спирала и черен молив,не бих подновила

balea body mousse -  купих го след като прочетох добри отзиви в интернет .Не съм особен фен на лосионите за тяло,но този си го изхабих докрай и ще го купя пак,само заради аромата.Ухае много много хубаво,не ме бива да описвам аромати,но искам такъв парфюм.Бих купила пак иии най вероятно ще купя само заради аромата.

davines energizing - шампоан и гел .Писах вече за тези два продукта http://tediata.blogspot.bg/2016/09/davines.html,много съм доволна и са подновени преди да свършат .

orzene beer optimum oil repair - винаги имам поне 4-5 финиша за коса и ги изразходвам доста бавно,особено предвид,че са нужни буквално няколко капки.Това олио ми хареса,чудеса не прави,но омекотява сухите краища .


zara fruity - фен съм на повечето аромати на марката.Този е лек и свеж,ненатрапчив,идеален за лятото.Бих го купила пак.

S.T. Dupont Passenger Escapade - също много лек и свеж аромат ,който според мен е подходящ за лятото .Незнам бих ли купила пак,някак не ме плени аромата.

tesori d'oriente fior di loto - преди 10-тина години се запознах с този аромат и тогава никак не ми хареса,но на второ четене започна много да ми харесва....и така 10 години или не го търпя или го обожавам  ,но винаги го имам наличен :)



неделя, 11 септември 2016 г.

Грижа за косата



Привет :)

От доста време се каня да пиша за продуктите за коса които ползвам.Последните близо две години боря косопад,който при мойта тънка и бездруго слаба коса оказа съществено негативно влиание на общото и състояние и вид.

Това са продуктите които ползвам в момента ,като не съм снимала маслата с които си правя маслени маски,за тях ще пиша отделно,защото ще стане много дълга статия.

Ще започна с най - новото ми откритие-няколко прдукта на марката Давитес,от които съм много доволна.


Подробно съм писала за тях тук http://tediata.blogspot.bg/2016/09/davines.html

Няма да навлизам в подробности сега за тях,само за шампоана ,защото това е единствения който ползвам от месец.Имам останало малко количество и Дермокан-конския шампоан,доста хвален в интернет пространството,но на мен не ми допадна.Дермокан е с много течна консистенция,ако не се внимава се излива голямо количество и на пода.Нужно е доста от него за да се измие добре косат,ако съм правила маслена маска,дори и с две измивания не може да се отмие.Не бях доволна и от ефекта върху косата,стоеше суха и заплетена по дължините и бързо се омазняваше в корените.

Давинес цена 25 лв 250 мл
Дермокан 19 лв. 500мл.


Да минем към балсамите и маските за коса.През годините съм ползвала много много ....но да споделя как се отразяват при мен тези които имам в момента.

Миосотис - доста хвалена и харесвана маска,взимала съм я няколко пъти през години след горещи препоръки.Всеки път ефект на мойта коса няма,освен това не ми допада аромата и.
Цена 9 лв. 500 мл.

Милва маска с хинин - като цяло харесвам продуктите на Милва,тази маска също.Консистенцията и е доста по течна ,като на шампоан.Нея нанасям на корените ,защото не урежнява и не омазнява За дължините ми идва лека.
цена 6 лв. 250мл. 

Давинес рекоструираща маска - това е най- новата и най- любимата ми маска,оставя дължините хидратирани,по живи и с повече блясък.
цена 30 лв. 250 мл.

Давинес балсам хидратираш - също много хубав балсам,с подобно действие на маската,но по лек
цена 25 лв. 250 мл.

Балеа балсам - обожавам продуктите на Балеа,ползвала съм много от тях и съотношението цена-качество е супер,но за съжаление с продуктите им за коса не се разбираме.От този балсам ,както и от още 3-4 на марката които съм ползвала не виждам кой знае какъв ефект,да не кажа никакъв.
цена 3-4 лв. 200мл.


Ето и финишите които в момента имам.В последно време започнах да пропускам нарочно финиша ,защото така усещам косата си по добре,сякаш се беше пренаситила....знам ли и аз.
Последните години след всяко миене на косата ползвах финиш и имах по десетина ,сега са редуцирани ди последните останали и не купувам нови.

Преди да разкажа как действат на косата тези които в момента имам да спомена тези от които съм била наистина доволна.
Първия е аргана на Линеа био,второто е маслото на Макадамия.

Mastic oil - това масло за коса беше в списание Грация като подарък.Марката е напълно неизвестна за мен.Маслото е с мастиково масло и ув защита.Ползвах го основно преди плаж заради ув филтъра,пробвах го няколко пъти и след измиване на влажна коса,две помпички са напълно достатъчни да се нанесе добре по краищата на косата.В интерес на истината много приятна изненада беше това масло.Омекотява и приглажда сухите цъфтящи краища на косата у ухае много приятно,за съжаление аромата е нетраен.
цена със списанието 7,90лв. 100мл.

Балеа - това е едно от любимите ми масла,винаги си имам от него,също много иконолично,омекотява добре и заглажда без да утежнява.
цена по спомен около 6 лв. 100мл.

Lorvenn - това също е непозната марка за мен,взех я по препоръка на консултанта в магазин за козметика....преди месеци.Колкото и шанса да му дадох не ми харесва,дори една помпичка на влажна коса по върховете утежнява,смачква косата и я прави ужасна .Нанесено на суха коса положението става още по зле....сплъстена ,смачкана безжизнена коса на клечки.
цена 15лв 50 мл.

Алверде - на тази марка също съм фен и съм доволна от повечето продукти които съм ползвала,но и тук с продуктите за коса не се разбираме.Шампоаните на алверде се отразяват доста зле на косата ми и след няколко проби се отказах да ги тествам,както и балсамите.Това масло което трябва да омекотява при мен има доста странен ефект....все едно съм сложила пяна за коса,не мога да определя дали ми харесва или не,но определено не прави това което обещава,има фиксиращо действие.
цена по спомен около 6 лв. 50 мл.


Както и по горе казах харесвам продуктите на милва,доста пъти съм купувала хининовия шампоан,който се отразява много добре на косата ми.
Хининовата вода също съ купувала многократно,реално от нея ефкт не съм видяла,но тук вината донякъде е и моя .Аз я ползвам 2-3 пъти седмично,а за да има ефект трябва да се ползва ежедневно.И двата продукта са с цена под 2 лева.


Единствените стилизанти които ползвам за лак за коса и понякога пробвам някой спрей за обем.Пръскам малко мак в корените защото нямам никакъв обем и меката ми тънка коса буквално се залепва за главата ми.В двата лака за коса голяма разлика не виждам,но както казах аз пръсвам съвсем малко,колкото леко да даде плътност на косъма.
Спрейчето за обем на Балея а доста силно фиксиращо,трябва наистина да се пръска от поне 20 см,защото иначе мокри и слепва.


Последно сухите шампоани за коса,които гледам да ползвам колкото се може по малко,само ако наистина ми се налага.И трите са почти пълни и трите за мен са напълно еднакви като ефект,пробвала съм и други,но тези са от които съм най доволна .

Syoss - цена 8 лв. 200 мл.
Batiste - цена 7 лв 200 мл.
Shauma - 6лв. 150 мл.

Davines продукти грижа за косата-първи впечатления


Здравейте :),тази статия ще е за една марка продукти за коса които наскоро открих.

Марката е Давинес,признавам си ,че не бях я виждала,нито чувала,прочетох доста добри отзиви във форумите конкретно за енергизиращия гел и реших да го пробвам.

Преди да разкажа какви са мойте впечатления да пазкажа за косата си.Коста ми е тънка и мека,склонна към цъфтене.С бързоомазняващи се корени и сухи краища.
Преди година и половина-две започна косопад и общото състояние на косата ми се влоши доста,от тогава започнах да пробвам какво ли не за да овладея косопада и да подобря състоянието и.Правих хормонални иследвания за да проверим да не е от там проблема,но не е.Не боядисвам косата си,не ползвам сешоар,нито преса или маша.
Първоначално започнах с купуването на различна козметика,по препоръка на фармацефти ,приятели,познати или ако прочета в нета да има доволни от някой продукт.След няколко месеца започнах и с домашни маски....какви ли не съм правила и правя и до момента ежеседмично.

Малко от продуктите които изпробвах имаха някакъв видим резултат,да уточня,че за резултат започвам да чакам след поне 3 месеца третиране.
Преди малко по малко от година си отрязах косата на около 4 пръста под раменете и от тогава сякаш спря да расте.Буквално си седи на една дължина.

При едно от търсенията си в нета за някакви продукти за растеж и косопад попаднах на положителни отзиви за енергизиращия гел на Давинес.


Трудно намерих гела,Обиколих няколко аптеки докато го открия,купих го за 28 лв.150 мл.,съжалявам,че не го поръчах от интернет защото там може да се поръча и на цена 22 лв. и то с безплатна доставка.
Купих го края на юни и от тогава ге ползвам при всяко миене на косата,през 2-3 дни.

Капачкатасе завърта леко и така се отваря в горната си част,така може лесно да се нанася и да се дозира количеството.Гела се нанася на измита с шампоан коса леко подсушена.Нанася се в корените,по точно на скалпа,на мен най лесно ми е да разделям косата с гребен през 1-2 см и да нанасям.След нанасяне се прави масаж на скалпа няколко минути.След минута започва да се усеща силно охлаждане,при първото ползване не можах да определя дали пари или е студено...много странно усещане.При следващите ползвания си е отчетливо охлаждане,което трае 5-10 минути.След нанасяне не се отмива.




Консистенцията му е средно гъст прозрачен гел,аромата му не мога да определя,но не ми допада,за щастие не се задържа върху косата ,на следващата сутрин не се усеща вече.Не омазнява и не утежнява косата,даже напротив леко исушаващо действие има.Други момичета които го ползват споделиха,че придава обем,за съжаление при мен този ефект при мен го няма.


Признавам си ,че не очаквах ефект ,да не говорим само за месец.Косата ми порасна с 1-2 см. за месец и половина употреба,при положение ,че преди това година почти не мръдна .Косопада също е понамалял,но не е напълно спрял.


След 3-тата седмица като видях реални резултати за растежа реших направи да си купя още един за да имам за 3 месеца курс.Намерх промопакет гел с шампоан от същата серия,взех него и започнах веднаха да ползвам и шампоана.Първия ми гел свърши за месец и половина.


Шампоана ползвам също при всяко миене на косата.Хареса ми като цяло и той,измива добре,с него косата ми се омазнява по бавно.




Консистенцията му е средногъста,в бледорозов цвят .Аромата му не ми допада,но пък е нужно малко количество за да се измие добре косата,прави добра пяна и не е нужно повторно нанасяне.По указание на етикета трябва да се седи няколко минути с шампоана преди да се отмие,не съм си засичала,но гледам поне 5 мин да поседя с него .

Реших да ползвам шампоана и гела 3 месеца за оптимален ефект ,затова се запасих и с още един шампоан.



След приятната изненада от гела и шампоана,реших да пробвам и други продукти на марката.

Взех си маска и балсам за коса от серията NOURISHING.


И двата продукта ползвам само по дължините на косата.




Това е реконструиращата маска,тя е за суха и изтощена коса.Според етикета трябва да се стои 10 минути с нея,незнам точно колко седя....не мога в банята да засичам точно минути,но предполагам че 5-10 минути .Още при първото ползване ми хареса,определено имаше видим ефект върху супер сухите ми дължини.Това е една от малкото маски след които имам видим ефект при мойта коса.Ефекта е по хидратирана ,по жива и хидратирана коса.Аромата и много ми харесва и за мое шастие се задържа почти 2 дни в косата.Консистенцията на маската е гъста,количество от една супена лъжижа с връх е достатъчно за цялата дължина.



Ето и хидратиращия балсам от същата серия.Видимо от снимката той е с по гъста консистенция от маската.Нужно е по малко количество да се нанесе от него.Аромата е същия като на маската и също се задържа в косата.Като действие също е добър ,но е по лек от маската.Него надали бих купила отново.